Tour de France Femmes avec Zwift: Trofej pro vítězku bodovací soutěže
zajistila Škoda Design

› Absolutní vítězkou třetího ročníku ženského závodu Tour de France Femmes avec Zwift se stala Katarzyna Niewiadoma
› Marianne Vos ovládla bodovací klasifikaci a získala zelenou křišťálovou trofej navrženou oddělením Škoda Design
› Škoda Auto byla potřetí oficiálním hlavním partnerem závodu a poskytla organizátorům 70 elektrifikovaných vozů

Mladá Boleslav, 21. srpna 2024 – Osmou, nejnáročnější horskou etapou z Le Grand-Bornand do Alpe d’Huez v neděli 18. srpna vyvrcholil třetí ročník cyklistického závodu Tour de France Femmes avec Zwift. Absolutní vítězkou se stala Katarzyna Niewiadoma. Bodovací klasifikaci vyhrála Marianne Vos a zelenou křišťálovou trofej navrženou oddělením Škoda Design jí při slavnostním ceremoniálu předal Johannes Neft, člen představenstva společnosti Škoda Auto pro oblast Technického vývoje. Škoda Auto byla již potřetí hlavním partnerem závodu a organizátorům poskytla 70 elektrických a plug-in hybridních vozů. Jako „červený vůz“ používala ředitelka závodu Marion Rousse elektromobil Enyaq. Spolupráce s pořadatelskou organizací A.S.O. byla letos prodloužena až do roku 2028 a zahrnuje 20 vrcholných cyklistických akcí pro muže i ženy.

„Upřímně gratuluji všem sportovkyním k jejich obdivuhodným výkonům, které nadchly tisíce fanoušků přímo podél trati a další miliony u obrazovek po celém světě. Všechny závodnice jsou zároveň inspirací pro nás všechny, abychom se neustále snažili posouvat své hranice – a to platí i pro naši značku Škoda. Jsme rádi, že jsme mohli tuto sportovní událost opět podpořit jako hlavní partner. A s našimi 70 elektrickými a plug-in hybridními vozidly jsme se podíleli na tom, že závod byl ještě udržitelnější.“

Johannes Neft, člen představenstva společnosti Škoda Auto pro Technický vývoj

Pohár z českého křišťálu pro vítězku bodovací klasifikace
Na start 950 kilometrů dlouhého závodu se letos postavilo 154 závodnic z 22 týmů. Kvůli probíhajícím olympijským hrám proběhl slavnostní start Grand Départ poprvé mimo Francii, v Rotterdamu. Osm etap provedlo závodnice náročnými úseky v Nizozemsku, Belgii a Francii s cílem v horském středisku Alpe d’Huez.

Absolutní vítězkou se stala Katarzyna Niewiadoma z týmu CANYON//SRAM Racing. Bodovací klasifikaci ovládla Marianne Vos ze stáje Team Visma | Lease a Bike a získala zelenou křišťálovou trofej navrženou oddělením Škoda Design. Cenu jí v Alpe d’Huez předal Johannes Neft, člen představenstva společnosti Škoda Auto pro oblast Technického vývoje.

Výrazný skleněný pohár ztělesňuje dynamiku a symbolizuje samotný závod. Jeho širší základna odráží početné pole závodnic na startu. Ve střední části se zužuje, jako když se začínají ukazovat hlavní favoritky, a vrchol trofeje již patří pouze vítězkám týdenního závodu. Vedle toho Škoda Auto sponzorovala také zelený trikot pro průběžnou vedoucí jezdkyni bodovací klasifikace ženské Tour.

Celkem 70 vozů Škoda s elektrickým a plug-in hybridním pohonem
Škoda Auto se stala již potřetí hlavním partnerem závodu a organizátorům poskytla 70 elektromobilů a plug-in hybridních vozů. Mezi nimi byl i plně elektrický model Enyaq pohybující se na špičce pelotonu. Jednalo se o tradiční „červený vůz“, který ředitelka závodu Marion Rousse používala na trati jako mobilní řídicí centrum. Škoda Auto letos prodloužila spolupráci s organizací A.S.O. až do roku 2028 a je partnerem celkem 20 mezinárodních profesionálních a amatérských sportovních akcí pro muže i ženy.

Exkluzivní postřehy přímo z trati díky platformě WeLoveCycling.com
Platforma WeLoveCycling na svých sociálních sítích opět zajistila pro fanoušky cyklistiky exkluzivní informace přímo z pelotonu, které zde sdílela polská závodnice Katarzyna „Kasia“ Niewiadoma, vítězka letošní celkové klasifikace. Na internetové stránce WeLoveCycling se navíc zájemci mohli zúčastnit soutěží o atraktivní ceny.